Klik op een lotnummer foto of naam van de kunstenaar voor meer foto's en de mogelijkheid om een bod te doen. Maak een account aan om te kunnen bieden.

  • Lotnummer: 1

    1. Rijlaarsdam, Jan (1911-2007)

    Rue St Denis, Paris 1965

    aquarel, 19 x 27 cm

    ges. l.o.Rue St Denis Paris en gedat. '65

    Jan Rijlaarsdam had een voorliefde voor de stad en haar bewoners. Vaak was hij in Amsterdam te vinden en legde de afbraak van Kattenburg, toen nog een van de oostelijke eilanden in Amsterdam vast. Ook was hij met zijn schetsboek op een hoek van een straat in Hilversum te vinden. Hij reisde graag en had een voorliefde voor Parijs. De clochards, een café terras, winkelende Parisiènnes in Rue Saint Denis, het nachtleven, de havens en vooral veel doorleefde gebouwen. Ook Spanje bezocht hij graag. Kenmerkend voor zijn werk is zijn losse impressionistische manier van werken. Als stadstekenaar van Nijmegen en Hilversum aquarelleerde hij de historische stadsdelen.

    De eerste schilderlessen krijgt Jan Rijlaarsdam van A.G. Hulshoff Poll. In 1932 ontvangt hij een Koninklijke Subsidie en kan hij les nemen bij Henri Marie Mackenzie. De jonge Rijlaarsdam ontwikkelt zich tot een succesvol kunstenaar. Exposities in o.m. de beroemde Larense Kunstzaal van Hotel Hamdorff, het Singer Museum, the Guildhall Gallery in Chicago, ‘t Spant in Bussum, Provinciehuis Noord-Holland, Galerie de Vlierhove in Blaricum werden goed bezocht.

    Werk van Rijlaarsdam bevindt zich in het Singer museum in Laren en de gemeentelijke collecties van Hilversum, Amsterdam en Nijmegen, maar ook in vele particuliere collecties.

    Richtprijs: € 350 - € 700
    Toevoegen aan kijklijst 3 gebruikers volgen deze veiling
  • Lotnummer: 2

    2. Rijlaarsdam, Jan (1911-2007)

    Groep mensen

    aquarel, 22 x 17 cm

    ges. l.o. Tent Galerie De Vlierhove,Blaricum

    Richtprijs: € 150 - € 300
    Toevoegen aan kijklijst 1 gebruikers volgen deze veiling
  • Lotnummer: 3

    3. Rijlaarsdam, Jan (1911-2007)

    Groep figuren

    aquarel, 16 x 16 cm

    ges .l.o. Tent. Galerie De Vlierhove, Blaricum

    Richtprijs: € 150 - € 300
  • Lotnummer: 4

    4. Rijlaarsdam, Jan (1911-2007)

    Groep mensen

    olie op doek, 70 x 90 cm

    ges. l.o.

    Richtprijs: € 800 - € 1,500
    Toevoegen aan kijklijst 2 gebruikers volgen deze veiling
  • Lotnummer: 5

    5. Rijlaarsdam, Jan (1911-2007)

    Twee vrouwen

    aquarel, 19 x 15 cm

    ges. r.o. Tent. Galerie De Vlierhove, Blaricum

    Richtprijs: € 150 - € 300
  • Lotnummer: 6

    6. Berg, Freek van de (1918-2000)

    Ochtend aan de IJssel 1986

    olie op doek, 24 x 30 cm

    ges. r.o. en achterzijde ges. en 1986 Veessen

    Richtprijs: € 800 - € 1,500
    Toevoegen aan kijklijst 5 gebruikers volgen deze veiling
  • Lotnummer: 7

    7. Berg, Freek van de (1918-2000)

    Landschap

    olie op doek, 25 x 30 cm

    ges. r.o.

    Richtprijs: € 400 - € 800
  • Lotnummer: 8

    8. Berg, Freek van de (1918-2000)

    Amsterdam Frederiksplein bouwput Nederlandse Bank

    pastel , 30 x 50 cm

    ges. r.o.

    Richtprijs: € 250 - € 500
    Toevoegen aan kijklijst 4 gebruikers volgen deze veiling
  • Lotnummer: 9

    9. Bysterveld, Johannes Franciscus van (1910 – 1997)

    Gezicht op Laren met op de achtergrond de Sint Jans Basiliek

    olie op doek, 50 x 70 cm

    ges. r.o. Herk. collectie Mauve

    Richtprijs: € 50 - € 100

    1 bod: € 50.00