Plaats uw bod op Toorop, Jan (1858-1928)

,-
Toorop, Jan (1858-1928)
Lotnummer 53

De Kaarsenfabriek Gouda 1905 (13 litho's)

ges. in de plaat en gedat. 1905 met een litho van mevrouw Jac. Mag Klerk. De complete serie bestaande uit 13 litho's (inclusief het portret van mevrouw Jac. Mag Klerk) wordt geveild. In 1905 was de heer IJssel de Schepper 25 jaar directeur van de Stearine Kaarsenfabriek in Gouda. Hij gaf aan Jan Toorop de opdracht om een serie litho's te maken van het kaarsenproductieproces. Afgebeeld zijn de pitpluisters, De fabriek bestaat nog, de complete serie litho's hangt al sinds 1905 in de directiekamer en recent zijn er grote weerbestendige exemplaren op de buitenmuren van de fabriek aangebracht, dit naar een idee van buurtbewoner Hans du Pré.

De zes tekeningen maken deel uit van een serie van twaalf. Zes tekeningen bevinden zich in de collectie van het Gemeentemuseum Den Haag. Jan Toorop maakte ze in 1904 en 1905 in de kaarsenfabriek te Gouda. De tekeningen tonen het fabricageproces van waskaarsen en werden aan de toenmalige directeur Hendrik IJssel de Schepper aangeboden.

- De nachtlichten
- De koekenkamer
- De perskamer
- De roerkuip
- De gieterij
- De gietsters
- De kokerplakkerij
- De pitpluisters
- De rogneerkamer
- Het magazijn
- De grondstoffen
- Portret van mevrouw Jac Marg Klerk, gesigneerd in potlood r.b. J. Toorop en Jac. Mag Klerk 72 1905

Bekijk product