Schilderijen

Gregoire, Kenne (1951)

Lotnummer: 1

€ 1000 - € 1500

Huis 1978

olie op doek, 28,5 x 39 cm

ges. en gedat. Herk. de huidige eigenaar heeft het rechtstreeks van de kunstenaar gekocht. De lijstt is van de hand van de kunstenaar. Grégoire volgde de Rijksacadmie in Amsterdam. Ontving in 1973 de Prix de Rome.. Werk opgenomen o.m. in MORE, Gorssel en vele particuliere collecties.

Toorop, Jan (1858-1928)

Lotnummer: 6

€ 150 - € 250

De mijnwerker

litho

Corneille (1922-2010)

Lotnummer: 7

€ 200 - € 400

Hommage à Maastricht

litho, 61 x 47 cm

es. en opl.nr. 101/200

Konijnenburg, Willem van (1868-1943)

Lotnummer: 10

€ 400 - € 800

Ontwerp voor glas in loodraam MET PAARD

pastel, 36 x 59,5 cm

Willem van Konijnenburg (1868-1943) was tussen de twee wereldoorlogen een van de meest vooraanstaande en gezaghebbende schilders van ons land. Hij kreeg veel belangrijke opdrachten. De veelzijdige kunstenaar schilderde, maakte spotprenten, ontwierp zomerpostzegels en gevelsculpturen, publiceerde kunsttheoretische geschriften, was adviseur van de Glasramen-Commissie van de Nieuwe Kerk in Delft, en ontwierp in de periode 1934-1941 de gobelins voor de aula van de Utrechtse universiteit, evenals het reliëf voor de hal van het Haags Gemeentemuseum. Koningin Wilhelmina (1880-1962) engageerde hem in 1920 als tekenleraar, maar constateerde na korte tijd dat er een 'bepaalde tegenstelling' was tussen haar en Van Konijnenburg.

Gregoire, Kenne (1951)

Lotnummer: 11

€ 500 - € 800

Bed 1980

gem. techn. , 41 x 55,5 cm

ges en gedat. Huidige eigenaar heeft het rechtstreeks van de kunstenaar gekocht. Grégoire volgde de Rijksacademie in Amsterdam. Ontving in 1973 de Prix de Rome. Dit bed is een van zijn weinige abstracte werken. Werk opgenomen o.m. in MORE, Gorssel en vele particuliere collecties.

Wortel, Ans (1929-1996)

Lotnummer: 12

€ 800 - € 1500

Aan tafel met tamme kraai 1977

olie op paneel, 33,5 x 42 cm

ges. l.o. en achterzijde 'aan tafel met een tamme kraai en ges. en gedat. '77 Herk. Galerie De Pluis, Nijmegen. Ans Wortel neemt een aparte plaats in de na oorlogse kunst. Ze is altijd trouw aan zichzalf gebleven en je kunt haar oeuvre lezen als een autobiografie.Ook haar titels zijn onlosmakelijk verbonden met haar werk en deel uitmaken van het ontstaansproces van haar kunst.

Kuyk, Harry van (1929-2008)

Lotnummer: 14

€ 250 - € 500

Abstracte compositie 1981

reliëfdruk, 33,5 x 54 cm

ges. en gedat. oplnr. 1/7. Huidige eigenaar kocht het rechtsreeks van de kunstenaar.

Gorter- ten Cate Hoedemaker, G.C. (1828-1907)

Lotnummer: 16

€ 250 - € 500

Rozen (2)

aquarel, 49 x 39 cm

ges. Kunstenares werd ook wel de Rozenkoningin genoemd Hierbij nog een aquarel met rozen 33 x 48 cm ges.

Vlaanderen, Johannes (187-1936)

Lotnummer: 18

€ 300 - € 500

Bloemen

geëtst in hout, 64 x 56 cm

ges. r.o.

Wiegman, Matthieu (1886-1971)

Lotnummer: 20

€ 2800 - € 4000

Haven van Amsterdam

olie op doek, 80 x 100 cm

ges. r.o.

Lodewijckx, Francois (1939--2013)

Lotnummer: 21

€ 1000 - € 1500

De hoepel 1992

gem. techn. , 90 x 100 cm

Studeerde o.m. aan de academie in Antwerpen. Gaf les aan de kunstacademie in Paramaribo en aan Minerva in Groningen. Zijn werk is opgenomen in vele collecties.

Nachenius, J.C. (1890-1997)

Lotnummer: 28

€ 300 - € 500

Middeleeuwse schoenen met bloesem

olie op doek, 17 x 23 cm

ges. Hierbij de middeleeuwse baggerschoen die de kunstenaar heeft geschilderd in dit werk.

Woerkom, Willem van (1905-1998)

Lotnummer: 29

€ 200 - € 450

Kalkar 1973

aquarel, 29,5 x 40 cm

ges. l.o. en gedat. 73 . Herkomst Collectie Philip J.

Salentijn, Kees (1947)

Lotnummer: 30

€ 400 - € 800

Twee vrouwen met veer 1982

gem .techniek, 67,5 x 86,5 cm

ges. en gedat. Studeerde aan de Rijkacademie. In de jaren tachtig reist hij naar Spanje. Hier ontwikkelt hij een losse vlotte expressionistische manier van werken

Gué, Jean Marie Oscar (Frankrijk 1809-1877)

Lotnummer: 43

€ 800 - € 1500

Liefdespaar

olie op paneel, 47 x 38 cm

ges. r.o.

Wijnberg, Nicolaas (1918-2006)

Lotnummer: 46

€ 120 - € 250

Drie vrouwen met kind 1947

kleurenlitho, 39 x 42 cm

ges.

Onbekend

Lotnummer: 47

€ 100 - € 150

Straatje met de Sint Stevenskerk in Nijmegen

kleurenets, 35 x 20 cm

ges. r.o.

Nachenius, J.C. (1890-1997)

Lotnummer: 48

€ 200 - € 400

Pluizenbolletjes, paardebloemen

olie op board, 17 x 23 cm

ges.

Sieger, Helen (1911-2010)

Lotnummer: 50

€ 350 - € 500

Some one like you ca 1980

gouache , 23,5 x 27 cm

ges. Herk. Huidige eigenaar kocht het rechtstreeks van de kunstenaar

Rossem, Ru van (1924-2007)

Lotnummer: 51

€ 125 - € 250

Dode Zee II

kleur- en reliëfets, aquatint, 44 x 48 cm

ges. en opl.nr. VI/30

Arts, Dorus (1901-1961

Lotnummer: 53

€ 300 - € 600

Landschap omgeving Wijchen

rood krijt, 49 x 73,5 cm

Bos, Henk (1901-1979)

Lotnummer: 63

€ 200 - € 400

Stilleven met witte kan met appels

olie p doek, 60 x 50 cm

ges. r.b.

Bos, Henk (1901-1979)

Lotnummer: 64

€ 250 - € 500

Bloemstilleven

olie op doek, 70 x 60 cm

ges. l.o.

Beesen, Louis van der (1938-2012)

Lotnummer: 66

€ 400 - € 800

In de zon

olie op doek, 100 x 120 cm

ges. Studeerde aan de Stadsacademie in Maastricht. Werkt in een zonnig kleurrijk impressionisme. Zijn werk is beïnvloed door de Franse impressionist August Renoir en Robert Graafland.

Constant (1920-2005)

Lotnummer: 69

€ 500 - € 800

Vrouw en hond II 1992 Voor Shirley

ets, 24,2 x 19,3 cm

ges.. met 'voor Shirley. Total oplage 20.

Dongen, Kees van (1877-1968)

Lotnummer: 70

€ 1800 - € 2500

Brigitte Bardot

affiche Les Peintres temoins de leur temps, Musee Galliera Paris 1964, 77 x 52 cm Druk: Mourlot Paris

handgesigneerd met groet 'amicalement van Dongen in rood , litho. Lit. Jan Juffermans, Het complete grafische werk Kees van Dongen Utrecht 2010, p 175

Russische icoon 19e eeuw

Lotnummer: 77

€ 3000 - € 5000

Oud Testamentische Triniteit

tempera op paneel, 29,5 x 25 cm

Collectie J.P. ten Bruggencate

Raedecker, Johan (1885-1956)

Lotnummer: 81

€ 500 - € 800

Clown ca 1940

potlood, 24 x 19,5 cm

ges.r.o. Herk. Christie's 8-6-2000. Vermoedelijk staat de clown Bimbo model voor deze tekening. Bimbo of Bumbo was een beroemdheid in Rotterdam. Bij het bombardement van Rotterdam was hij alles wat hij bezat kwijt geraakt en stond op straat. In het begin van de oorlog poseerde hij voor Charley Toorops beroemd geworden schilderij Clown tussen de ruïnes 1940-1941. Bij tenminste een van die sessies moet ook Raedecker geweest zijn. John Raedecker en Charley Toorop waren bevriend. ‘Toen ik uitsché met de sombere, heb ik tegen Bimbo gezegd en nu je vrolijke kant’ schreef Rädecker in een brief aan de Leidse industrieel Everhard Bouwman.

Poth, Uwe (Germany 1946)

Lotnummer: 82

€ 600 - € 800

Abstracte compositie 1987

olie op doek, 70 x 65 cm

ges. achterzijde en gdat. Nijm 11.87. Herk. Galerie Beeld en Aambeeld, Enschede.

Jong, Leo de (1931)

Lotnummer: 83

€ 120 - € 200

Een bolleboos

gem. techn. op bostf, 25 x 25 cm

ges. r.o. en gedat. 1986, midden boven. De bolleboos. Herk. Galerie Beeld & Aambeeld, Enschede

Wilde, Bert de (1947)

Lotnummer: 84

€ 400 - € 800

Magic Circle 1998

olie op doek, 60 x 60 cm

ges. achterzijde en gedat. '98. Herk. Galerie Beeld * Aambeeld, Enschede

Iersel, Gerard van (1934)

Lotnummer: 86

€ 80 - € 150

Abstracte compositie 1986 (2)

gouache, 28 x 23 cm

ges. r.o. met gedicht Herk. Galerie Beeld & Aambeeld, Enschede. Hierbij een gem. techn. abstracte compositie van vermoedelijk Ursula Haupenthal

Hermans, Toon (1916-2000)

Lotnummer: 87

€ 5000 - € 8000

Boerderij bij Eijs-Wittem, Zuid Limburg ca 1970

olie op doek, 20,5 x 40,5 cm

De iconische theateroptredens van Toon Hermans (1916-2000) zijn legendarisch. Niet alleen als cabaretier maar ook als dichter en schrijver was hij zeer succesvol. Dat hij ook schilderde is minder bekend. Met zijn schilderijen trad hij nooit naar buiten, Toon Hermans schilderde vooral voor zichzelf. En soms gaf hij een schilderij weg. '' Van een goed lied zie je de kleuren, een mooi schilderij kan je horen" zei hij.

ges. l.o.

Hermans, Toon (1916-2000)

Lotnummer: 88

€ 1800 - € 2500

Gezicht op de Vinkeveens Plassen

olie op doek, 23 x 29,5 cm

Huidige eigenaar gekregen van de kunstenaar. De iconische theateroptredens van Toon Hermans (1916-2000) zijn legendarisch. Niet alleen als cabaretier maar ook als dichter en schrijver was hij zeer succesvol. Dat hij ook schilderde is minder bekend. Met zijn schilderijen trad hij nooit naar buiten, Toon Hermans schilderde vooral voor zichzelf. En soms gaf hij een schilderij weg. '' Van een goed lied zie je de kleuren, een mooi schilderij kan je horen" zei hij.

Hermans, Raphaël (1974)

Lotnummer: 89

€ 2200 - € 4500

Zonder titel

collage en gem. techn., 180 x 150 cm

ges. Het schilderen werd door zijn opa de beroemde cabaretier Toon Hermans gestimuleerd. Samen werkten ze op het atelier in Hilversum. hij zag wel dat ik aanleg had en vooral ook dat ik er plezier in had. Hij liet dat op een mooie manier merken. Vaak lag er een papiertje of een kartonnetje voor me klaar, met een gedichtje over de kleuren die ik gebruikte, of hoe je anders kan kijken. Hoe je kleuren warmer of zachter kon maken, dat soort dingen. vertelde de kunstenaar in een interview over zijn grootvader.

Noordijk, Willem (1887-1970)

Lotnummer: 94

€ 400 - € 600

Gezicht op Naarden

olie op doek, 30 x 50 cm

ges. r.o.

Vijf Chinese copper engraving hand coloured ca 1770

Lotnummer: 95

€ 700 - € 950

View at Kuching, Kancheu, Kinnungam, Tiencienwey, Vannyngam

Krol, Gerard (1882-1950)

Lotnummer: 96

€ 200 - € 450

Terug van de markt

olie op doek, 80 x 60 cm

ges. r.o.

Theunissen, Pierre (Duitsland Frankrijk 1931)

Lotnummer: 99

€ 4000 - € 6000

Relief 1976

eikenhout en gem. techn.

Studeerde aan de Kunstacademie in Düsseldorf. Bevriend met Max Ernst en Joseph Beuys. Groeide op in de omgeving van Kleef in Duitsland. Verhuisde in de jaren 60 naar Cannes. En ontwikkelde zich tot een experimentele veelzijdige kunstenaar. Zijn hout- en staalsculpturen, werken op papier en schilderijen hangen in vele musea.

Exposities in ondermeer Schloss Moyland, Centre d'Art La Malmaison, Cannes, Galerie Krikhaar, Cannes. Werk opgenomen in Museum Kurhaus, Museum Haus Koekkoek, Kleve, Museum Moyland, Musée dArt Moderne de la ville de Paris.

Lotnummer: 100

€ 4500 - € 7000

Reliëf 1976

eiken, 61 x 42 x 5 cm

ges. Tentoonstelling Haus Koekkoek 1978, Kleve Het werk van de in Kleef geboren en in de Provence levende Pierre Theunissen wordt gekenmerkt door abstracte maar niet minder expressieve sculpturen.

Doorn, Jan van (1911-1993)

Lotnummer: 101

€ 125 - € 250

Compositie

houtsnede, 25,5 x 23 cm

ges. Herk. Veiling Bubb Kuyper 2000, collectie Philip J.

Geerligs, Geert (1919-1989)

Lotnummer: 103

€ 50 - € 100

Vissen aan de Vecht

aquarel, 30 x 45 cm

ges. r.o.

Grégoire, Cilia (1945-2009)

Lotnummer: 105

€ 200 - € 400

Twee vrouwen op tuinstoelen 1980

zwart krijt, 56 x 73 cm

ges. r.m. en gedat.

Harting, D. (1884-1970)

Lotnummer: 106

€ 120 - € 180

Hangende fuchsia

kleurenets, 28 x 16 cm

ges. r.o. de plaat en l.o. éreuve d'artiste

Lotnummer: 107

€ 250 - € 500

Venus 1924

potlood, 30 x 38,5 cm

ges. en gedat. 21 februari 1924.Achterzijde atelierstempel. Herk. Collectie C. Kuylman, Maasland, Veiling Paul Brandt Amsterdam juni 1969, collectie Jonas Knoop, Amsterdam, collectie Philip J.

Kubin, Alfred (Tsjechië 1877-1959)

Lotnummer: 108

€ 250 - € 350

Der Krieg

facsimiliedruk, 3 x 44,5 cm

uitgave Weber Mappe, uitgave Hans von Weber Munchen 1903, ges. met stempel

Lotnummer: 109

€ 250 - € 350

Nach der Schlacht

facsimiledruk, 36 x 44,5 cm

uitgave Weber-Mappe, uit. Hans von Weber, München 1903, ges. met stempel

Mauve, A.R. (1876-1962)

Lotnummer: 110

€ 400 - € 800

Gezicht op Amsterdam met de Westerkerk

olie op doek , 36 x 50 cm

ges. r.o.

Noordijk, Willem (1887-1970)

Lotnummer: 111

€ 80 - € 150

Boom (2)

rood krijt, 26 x 17 cm

ges. r.o. en een ets van dezelfde kunstenaar Heide te Laren 15 x 12 cm

Onbekend

Lotnummer: 112

€ 150 - € 300

Cornwall 1958

gouache , 50 x 64,5 cm

ges. achterzijde en gedateerd 'Cornwall'

Renes, Teun (1923)

Lotnummer: 114

€ 600 - € 900

Compositie (2)

materieschilderij met metalen object ca 1980, 22 x 27,5 cm

Hierbij nog een werk van dezelfde kunstenaar een wandobject met keramiek ca 1980/ Herk. Galerie Salomonszegel, Apeldoorn

Simons, Zacharias (1910-1981)

Lotnummer: 115

€ 500 - € 800

Op het strand

olie op doek, 50 x 60 cm

ges. r.o.

Sterre de Jong, M.C.J. (1904-1976)

Lotnummer: 116

€ 150 - € 300

Bloemen in gemberpot

olie op doek, 30 x 40 cm

ges. Was de vrouw van de kunstenaar J.F. Sterre de Jong.

Verhoesen, Albertus (1805-1881)

Lotnummer: 119

€ 3000 - € 5000

Hoenderhof met divers pluimvee

olie op paneel, 12 x 16,5 cm

ges. l.o.

Bos, Henk (1901-1979)

Lotnummer: 120

€ 200 - € 400

Stilleven met bloemkoos, schaal met appels

olie po doek, 60 x 70 cm

ges. r.o.

Hogewaard, Frans (1882-1921)

Lotnummer: 136

€ 4500 - € 7000

Gezicht op Parijs vanaf het terras van St. Cloud

olie op doek, 60 x 72 cm, ges.

ges. r.o. Studeerde aan de Rijksacademie en won de Prix de Rome. Reeisde met Piet van der Hem naar Parijs. In 1913 verbleef hij in St. Cloud, een plaatsje bij Parijs. 'Zijn hart trok naar buiten' schreef een journalist over hem. In St. Cloud schilderde Hogewaard een serie schilderijen met he gezicht op Parijs. De flanerende figuren genietend van een zonnige zondag kijken uit op de Franse hoofdstad met de Eiffeltoren en Sacre Coeur.

Matisse, Henri (Frankrijk 1869-1954)

Lotnummer: 139

€ 7000 - € 9000

J'aime Marie 1948

litho , 36 x 26 cm

gemon. r.o. Herk. Jacques Matarasso, Ted Scapa, private collection.. Achterzijde verklaring van Jacques Matarasso, de kunsthandelaar die met Matisse samenwerkte.

Matisse heeft deze litho gemaakt voor het gwdicht 'Marie, quie voudrait otre nom retourner' door P. de Ronsard. Totale oplage 50.

Achterzijde document Jscques Matarasso, Nice. heeft een bijzondere provenance. De bekende kunsthandelaar Jacques Matarasso verkocht veel werk van Matisse. De litho is later gekocht door Ted Scapa, een belangrijke uitgever van kunstboeken en kunsthandelaar.

(Henri) "Jáime Marie 1948 lithographie originale l'une des 8 variantes pour le poème 'Marie qui voudroit..'du Florilege des amours de Ronsard, tirée de 50 exemplaires tout sur papier japons et tou signées par l'artiste des initiales HM. Nicde le 26 juin 1983

Zipper, Ferd. A. (Wien 1911-1985)

Lotnummer: 140

€ 250 - € 500

Surrealistische voorstelling van vrouw in boom

gem. techn., 47 x 66,5 cm

gemon.

Affiche voor J.H. Weissenbruch exhibition watercolors Chicago 1893

Lotnummer: 142

€ 150 - € 300

gravure, 50 x 64 cm

Gedrukt door de Bureau of Engraving and Printing in NYC and Wash., Dep. De Haagse Schoolschilder J.H. Weissenbruch (1824-1903) exposeerde in 1893 met aquarellen in Chicago.

Sieger, Fred (1902-1999)

Lotnummer: 149

€ 350 - € 500

Mozes en Aaronkerk in Amsterdam

olie op doek, 40 x 50 cm

ges. r.o.

Onbekend, Perzisch

Lotnummer: 150

€ 50 - € 100

Ruiters

gem. techn., 25 x 15 cm

Onbekend, Bulgarije 19e eeuw

Lotnummer: 151

€ 50 - € 100

Heilige drie eenheid

houtsnede, 11,5 x 8,5 cm

Heijl, Marinus (1836-1931)

Lotnummer: 154

€ 200 - € 300

Bospad met houtsprokkelaarster

olie op doek, 30 x 20 cm

ges. r.o.

Smits, M.

Lotnummer: 156

€ 80 - € 120

Kersen 1999 (2)

gem techn, 34 x 39 cm

ges. r.o. en gdat 99. Hierbij een litho van een colown van de hand van Don Dekker

Jellinger

Lotnummer: 157

€ 120 - € 180

Cableau 1934

gem techn, 30 x 33 cm

ges. l.o. Hierbij nog een kleurenets van Zuid Limburg

Hof, Bert van 20e eeuw

Lotnummer: 158

€ 80 - € 150

Naakt

kleurenlitho, 50 x 40 cm

ges. r.o. N4546 ed 30/150

Bulder, Nico (1898-1964)

Lotnummer: 159

€ 60 - € 120

De krekel en de mier 1963

houtgravure, 14 x 11 cm

Volgde de schilder- en tekenopleiding aan de Academie Minerva in de stad Groningen. Hij kreeg onder andere les van F.H. Bach en A.W. Kort. Aan Academie Minerva onderwees Bulder na de Tweede Wereldoorlog de vakken etsen, batikken, glas in lood en lithograferen.

Andrea, W.F.(1875-1952)

Lotnummer: 160

€ 120 - € 180

Vliegden (2)

houtskool, 50 x 40 cm

ges. r.o. Hierbij een linosnede van een boom

Vliet, Ger van (1880-1972)

Lotnummer: 161

€ 150 - € 250

Kustlandschap

pastel, 39,5 x 45 cm

ges.

Rolf, Margot (1940)

Lotnummer: 167

€ 80 - € 150

Compositie in blauw 1972

sjabloondruk, 45 x 53 cm

ges. r.o. en gedat. ;72

Mink, Gerrit (1909-1994)

Lotnummer: 176

€ 1850 - € 3000

Modern Realism. Stilleven met ei 1938

olie op doek, 45,4 x 31,5 cm

ges. r.o. en gedat. 1938. Was langdurig in bruikleen bij Gemeentenuseum Arnhem. Etiket Gemeente Museum Arnhem

Mink, Gerrit (1909-1994)

Lotnummer: 177

€ 1850 - € 3000

Modern Realism. Stilleven met mandfles, vijzel, citroen 1936

olie op doek, 60 x 50 cm

ges. l.o. en gedat. 7/11/36

Mekkink, Johan (1904-1991)

Lotnummer: 179

€ 150 - € 300

Roomsch Convent Brugge 1936

houtskool, o.i. inkt, 27 x 21 cm

ges. l.o. en gedat. sept '36 . Achterzijde Tent. Warffum 1939 't Consthuys St. Joris, Amersfoort. Teekening Brugge Roomsch Convent Inzender Joh. Mekkink, Velp