In de catalogus index vindt u een overzicht van alle items

Aftersale Klik in de catalogus op de foto's en scroll naar beneden voor meer informatie.

Schilderijen

Toorop, Jan (1858-1928) (13 litho’s)

De Kaarsenfabriek Gouda 1905 (13)

ges. in de plaat en gedat. 1905 met een litho van mevrouw Jac. Mag Klerk In 1905 was de heer IJssel de Schepper 25 jaar directeur van de Stearine Kaarsenfabriek in Gouda. Hij gaf aan Jan Toorop de opdracht om een serie litho's te maken van het kaarsenproductieproces. Afgebeeld zijn de pitpluisters, De fabriek bestaat nog, de complete serie litho's hangt al sinds 1905 in de directiekamer en recent zijn er grote weerbestendige exemplaren op de buitenmuren van de fabriek aangebracht, dit naar een idee van buurtbewoner Hans du Pré.

De zes tekeningen maken deel uit van een serie van twaalf. Zes tekeningen bevinden zich in de collectie van het Gemeentemuseum Den Haag. Jan Toorop maakte ze in 1904 en 1905 in de kaarsenfabriek te Gouda. De tekeningen tonen het fabricageproces van waskaarsen en werden aan de toenmalige directeur Hendrik IJssel de Schepper aangeboden.

- De nachtlichten
- De koekenkamer
- De perskamer
- De roerkuip
- De gieterij
- De gietsters
- De kokerplakkerij
- De pitpluisters
- De rogneerkamer
- Het magazijn
- De grondstoffen
- Portret van mevrouw Jac Marg Klerk, gesigneerd in potlood r.b. J. Toorop en Jac. Mag Klerk 72 1905

Topitem

Smorenberg, Dirk (1883-1960)

Winter in Loosdrecht

ges. r.o.

Topitem

Knip, W.A. (1883-1967)

Het rooien van de iepen op de Brink in Laren

ges. r.o. en gedat. 1926. Al in 1923 wordt de iepziekte geconstateerd in de bomen op de Brink. Uit voorzorg worden de zieke iepen gerooi. Zoals op dit schilderij van W.A. Knip is te zien. Er wordt geëxperimenteerd met de bestrijding van de gevreesde boomziekte. Het mocht niet baten. In 1929 worden alle iepen gekapt. 'De Brink is geruïneerd' kopten de kranten.

Topitem

Molenkamp, Charlotte (1955)

Uitgave Molenkamp Vogel Theaterfiguur Giraf Masker (4).

Totaal 4 zeefdrukken opl.nr. 141/200. Uitgave door Galerie Willy Schoots Eindhoven zeefdruk Peter Wilms Wilscreen  op zuurfvrij museumkarton 400 gr

Jong, Leo de (1931)

Een bolleboos

ges.r.o. en gedat. 1986, midden boven De boflleboos. Herk. Galerie Beeld & Aambeeld, Enschede

Bos, Henk (1901-1979)

Stilleven met bloemkool, schaal met appels

ges. l.o.

Raedecker, John (1885-1956)

Clowntje ca 1936

ges.r.o. Herk. Christie's 8-6-2000

Poth, Uwe (Germany 1946)

Abstracte compositie 1987

ges. achterzijde en gedat. Nijm 11.87. Herk. Galerie Beeld en Aambeeld, Enschede,

Lives in the Netherlands

Wilde, Bert de (1947)

Magic Circle 1998

ges. achterzijde en gedat. '98, Herk. Galerie Beeld & Aambeeld, Enschede

Witsen, Willem (1860-1923)

Herder met schaapskudde

ges. r.o. de plaat

Witsen, Willem (1860-1923)

De haven in Dordrecht

ges. r.o. de plaat

Gorter, A.M. (1866-1933)

Koeien in weidelandschap

ges.

Bos, Henk (1901-1979)

Stilleven met dekseldozen en glazen fles op schaal

ges. l.o.

Bos, Henk (1901-1979)

Stilleven met aardappelen

ges. r.o.

Akkeringa, J.E.H. (1861-1942)

Tien menukaarten voor familie De Blinde 19 october 1919 (10)

Simons, Zacharias (1910-1981)

Op het strand

ges. r.o.

Mink, Gerrit (1909-1994)

Modern realism, Stilleven met ei 1938

ges. r.o. en gedat. 1938.

Was langdurigin bruikleen bij Gemeentemuseum Arnhem. Etiket Gemeentemuseum Arnhem

Jong, Toon de (1879-1978)

Kasteel Sypesteyn, Loosdrecht

ges. l.o. Loosdrecht

Mekkink, Johan (1904-1991)

Roomsch Convent, Brugge 1936

ges. l.o. en gedat. 'sept '36 en achterzijde ges. Tent.

Tentoonstelling Warffum 1939 't Consthuys St. Joris, Amersfoort. Teekening Brugge Roomsch Convent Inzender Joh. Mekkink, Velp

Kunstzaal Mariënburg, Arnhem Joh. Mekkkink Oct. - nov. 1941.

Mink, Gerrit (1909-1994)

Modern realism, Stilleven met mandfles, fles, vijzel, citroen en ui 1936

ges. l.o. en gedat. 7/11/36

Mink, Gerrit (1909-1994)

Modern realism, Stilleven met twee flessen en oliekannetje 195

ges. l.o. en gedat. '53

Bos, Henk (1901-1979)

Bloemstilleven

ges. l.o.

Miro, Joan (Spain 1893-1983)

Poster

Galerie Maeght, peintures murales 1961, 67 x 49 cm

Miro, Joan (Spain 1893-1983)

Bois gravés pour un poème de Paul Eluard

Smorenberg, Dirk (1883-1960)

Winter in Loosdrecht

ges. r.o.

- De nachtlichten
- De koekenkamer
- De perskamer
- De roerkuip
- De gieterij
- De gietsters
- De kokerplakkerij
- De pitpluisters
- De rogneerkamer
- Het magazijn
- De grondstoffen

Dooyewaard, Willem (1892-1980)

Balinese girl

gemon. r.o.

Uil in Artis 1910

m.o. en gedat. 19 maart 1910

IJsberen in Artis (3)

gemon. r.o. en hierbij nog twee tekeningen  van dezelfde kunstenaar van ooievaars

Zittende man

gemon. r.o.

Bos, Henk (1901-1979)

Stilleven met witte kan met drie appels

ges. r.b.

Melle (1908-1976)

Visioen

ges. r.o. met blindstempel en opl.nr 37/75. Laatste litho van de kunstenaar.

Ravenswaaij, H.A. (1891-1972)

Exotische vogeltjes

aquarel, 75 x 83 cm

ges. r.o.. Afgeb. Margriet van Seumeren H.A. Ravenswaaij (1891-1972), p. 105

Iersel, Gerard van (1934)

Abstracte compositie 1986

ges. r.o. met gedicht. Herk. Galerie Beeld & Aambeeld, Enschede

Jong, Toon de (1879-1978)

Lena zittend op een tak

ges. r.o. Lena is de echtgenote van de kunstenaar

Knip, W.A. (1883-1967)

Kranenburg, H.C. (1917-1987)

Straatje in het Gooi

ges. l.o.

Ligtelijn, E.J.(1893-1975)

Botters in de haven van Volendam

ges. l.o.

Sparnaay, Tjalf (1954)

Ceci ne sont pas des lunettes november 1995

ges. achterzijde en gedat. nov. 1995 Ceci ne sont pas de lunettes. De kunstenaar schilderde dit in opdracht van het Brillenmuseum, Amsterdam

Sparnaay, Tjalf (1954)

Dame Edna 1996

ges. achterzijde april 96. De kunstenaar schilderde in opdracht van het Brillenmuseum Amsterdam de bril van Dame Edna.

Sparnaay, Tjalf (1954)

Les Lunettes 1996

Lubbers, Adriaan (1862-1964)

Downtown Manhattan 1944

litho, 95 x 43 cm

ges. r.o. en gedat. 1944 en l.o. Downtown Manhattan ed. 11/50

Lücken, Eugène (1876-1943)

Veere (3)

ges. r.o. de plaat en opl.nr. 40/50. Hierbij nog twee etsen

Ostade, Adriaen van (1610-1685)

De tandentrekker

ges. r.o.

Vannerum, Francis (Belgium 1944)

Abstracte compositie

ges. r.o.

Haupenthal, Ursula, vermoedelijk

Abstract 1986

gemon.ro. en gedat. '86

Corneille (1922-2010)

Hommage à Gustave Mahler 2002

ges. r.o. en opl.nr. 51/60

Dijkman, C. (1879-1954)

Rue de Montagne, Luik 1930

ges. en gedat.

Dijkman, C. (1879-1954)

Watermolen in Zuid Limburg 1930

ges. en gedat.

Nieuwenkamp, W.O.J. (1874-1950)

Muurhuizen in Amersfoort (2)

ges. r.o. gedat. 1902. Hierbij nog een houtsnede van Amersfoort met oranje sierrand

Vierhout, Leo (1924-2003)

Werkende vrouw op het land

ges. r.o.

Bogart, Bram (1921-2012)

Abstracte compositie 1957

ges. r.o. en gedat.

Wolde, Annemarie van (1921)

Tolhuis Blaricum

ges. l.o.

Lohmann, Theo (1880-1963)

Brug bij Plantage. Demping Lavendaal Leiden 29 augustus 1935 (5)

ges. l.o. Hierbij nog 4 andere werken van dezelfde kunstenaar met voorstellingen van Leiden - Vischmartkt - Geerebrug - Levendaal - Zijgevel stadhuis

Carbaat, Jan (1866-1925)

Stilleven met appels

ges.

Pechstein, Max (Germany 1881-1955)

Max Pechstein and Rudolf Belling in Galerie Goyert in Köln 1921

Steenvoorden, Albertus (1933-2010

Dagdromen

ges. l.o. de plaat opl.nr. 151/200