Zuydwal Veilingen

Welkom

Welkom bij Zuydwal Veilingen

Aftersale De aftersalecatalogus van de najaarsveiling  van 25 november staat online.

Topitems

Toorop, Jan (1858-1928) (13 litho’s)

De Kaarsenfabriek Gouda 1905 (13)

ges. in de plaat en gedat. 1905 met een litho van mevrouw Jac. Mag Klerk In 1905 was de heer IJssel de Schepper 25 jaar directeur van de Stearine Kaarsenfabriek in Gouda. Hij gaf aan Jan Toorop de opdracht om een serie litho's te maken van het kaarsenproductieproces. Afgebeeld zijn de pitpluisters, De fabriek bestaat nog, de complete serie litho's hangt al sinds 1905 in de directiekamer en recent zijn er grote weerbestendige exemplaren op de buitenmuren van de fabriek aangebracht, dit naar een idee van buurtbewoner Hans du Pré.

De zes tekeningen maken deel uit van een serie van twaalf. Zes tekeningen bevinden zich in de collectie van het Gemeentemuseum Den Haag. Jan Toorop maakte ze in 1904 en 1905 in de kaarsenfabriek te Gouda. De tekeningen tonen het fabricageproces van waskaarsen en werden aan de toenmalige directeur Hendrik IJssel de Schepper aangeboden.

- De nachtlichten
- De koekenkamer
- De perskamer
- De roerkuip
- De gieterij
- De gietsters
- De kokerplakkerij
- De pitpluisters
- De rogneerkamer
- Het magazijn
- De grondstoffen
- Portret van mevrouw Jac Marg Klerk, gesigneerd in potlood r.b. J. Toorop en Jac. Mag Klerk 72 1905

Smorenberg, Dirk (1883-1960)

Winter in Loosdrecht

ges. r.o.

Proksch's P221-1 Genuine horn

70s design handmade

made of buffalo horn

Its a collector's item. Unworn

Veilingschema

Live veiling 25 november om 19.30 uur in De Witte Bergen, Eemnes

Kijkdag op afspraak 24 november van 11 tot 15 uur in De Witte Bergen,

Wilt u meer informatie? Neem dan contact met ons op.

Veilingschema

Online catalogus

Aftersale Bekijk de aftersale items van onze najaarsveiling van 25 november 2019 en breng uw bod uit.

Klik in de catalogus op de foto's en scroll naar beneden voor meer informatie

Taxaties

Onze experts geven taxaties, er wordt hierbij gelet op conditie, ouderdom, herkomst en zeldzaamheid van uw objecten. Ook de marktsituatie wordt erbij betrokken, al deze factoren bepalen de richtprijs.

Taxaties

Komende innamedag

Regelmatig organiseren we innamedagen.

Schilderijen, bronzen, zilver, goud, Chinees porselein, exclusieve horloges Patek Philippe, Rolex  en design

Experts adviseren u graag.

Het is nu al  mogelijk om op afspraak in te brengen. Neem dan contact op met drs. Margriet van Seumeren. Desgewenst komen we bij u aan huis.

Innamedagen

Contactgegevens

Adres:
Postbus 398
1270 AJ Huizen

E-mail: info@zuydwalveilingen.nl
Telefoon: 06-53651139

Routebeschrijving

Bezichtiging op afspraak

Hotel De Witte Bergen, Rijksweg 2a, Eemnes.

De Witte Bergen ligt aan de A1 tussen Hilversum en Laren.

Er is volop gelegenheid tot parkeren.

Contactgegevens